O mnie

Mgr Dagmara Psiuk

Mgr Dagmara Psiuk

Jestem absolwentką kierunku dietetyka na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Doświadczenie zdobyte na licznych praktykach na oddziałach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie pozwala na udzielanie pomocy pacjentom w różnym wieku i z różnymi potrzebami.

Dietetyka jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki. Aby stale zgłębiać swoją wiedzę regularnie uczestniczę w wielu szkoleniach i konferencjach naukowych. W swojej pracy opieram się na aktualnych zaleceniach Instytutu Żywności i Żywienia ustanowionych zgodnie z EBM (Evidence Based Medicine) czyli aktualną wiedzą naukową opartą na dowodach.

Opracowując diety wychodzę naprzeciw nie tylko potrzebom organizmu pacjenta wynikającym ze stanu fizjologicznego, ale też dopasowuję dietę do preferencji smakowych pacjenta, jego trybu dnia i aktywności fizycznej. Charakteryzuje mnie indywidualne podejście - przygotowuję jadłospis od podstaw, bez korzystania z gotowych schematów. Przygotowywane przeze mnie diety opierają się na naturalnych ogólnodostępnych produktach, bez obowiązkowej suplementacji.

Stawiamy na trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Dieta to czas kiedy uczymy się zdrowego odżywiania, by później samodzielnie podejmować właściwe wybory żywieniowe. W gabinecie dowiesz się jakie produkty wybierać, by cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.